Zajęcia dodatkowe

Pragniemy rozwijać talenty naszych pociech, dlatego wzbogaciliśmy ofertę edukacyjną o liczne zajęcia dodatkowe. Zależy nam by dzieci mogły podążać za własną pasją i odkrywać własne uzdolnienia. Chętnych zapraszamy na poniższe zajęcia przygotowane przez przedszkole:

Król i Królowa w przedszkolu

Na zajęcia szachowe zapraszamy chętne dzieci w każdy piątek od godz. 11:30 czas trwania zajęć 30-40 minut
Dlaczego warto uczyć gry w szachy dzieci w wieku przedszkolnym? Szachy odgrywają istotną rolę w nabywaniu i kształtowaniu wielu umiejętności wykorzystywanych przez człowieka w ciągu całego życia.

Rozpoczęcie nauki gry w szachy już w przedszkolu wpływa wszechstronnie na rozwój dzieci. Dzieci uczące się grać w szachy dostrzegają w nich przede wszystkim rozrywkę, nie zdając sobie sprawy, że bawiąc się drewnianym wojskiem, uczą się i doskonalą swoje umysły. Grając w szachy, musimy przestrzegać pewnych określonych zasad i reguł. Każdy szachista musi więc wykazać się zdyscyplinowaniem ale i wyobraźnią. Szachy wpływają na rozwój psychiczny i intelektualny dziecka.

Czymże są szachy? W naszym rozumieniu to nic innego, jak narzędzie stymulujące rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka, kształtujące jego osobowość i pozwalające na rozwój twórczego potencjału, który drzemie w każdym młodym człowieku.

Taniec

Zajęcia taneczne odbywają się  w poniedziałki w godz. 13:30-15:30
Taniec w przedszkolu to nie tylko ruch i muzyka. Zajęcia taneczne prowadzone z dziećmi w tym wieku mają pozytywny wpływ na wiele płaszczyzn rozwoju. Poprzez ćwiczenia ciała kształtuje się sylwetka oraz  takie cechy jak gibkość, skoczność i co najważniejsze w tym wieku-koordynacja i poczucie własnego ciała. Dziecko uczy się kontrolować ruch i kontrolować siebie.

Obok korzyści fizycznych znaczący jest wpływ tańca na psychikę dziecka. Muzyka pozwala dziecku  otworzyć się, ośmiela, a tym samym ułatwia komunikowanie się z rówieśnikami. Dodatkowo poprzez naukę krótkich sekwencji choreograficznych kształtowana jest pamięć dziecka, pamięć wzrokowa i umiejętność nauki poprzez naśladownictwo. Taniec zachęca dzieci także do próby własnej twórczości, nawet najmłodsze przedszkolaki mają zdolność improwizacji, co jest fascynujące i dla nich i dla nauczycieli.

MathRiders

Zajęcia MathRiders odbywają się w każdą środę o godzinie 12:20-13:20 w grupie 6-latków oraz w czwartki w godzinach 12:30-14:30 w grupach 4, 5 i 6-latków.
Zapraszamy na niezwykłe zajęcia, które wprowadzą twoje dziecko w tajemniczy świat matematyki i sprawią, że matematyka nigdy nie będzie dla nich trudna!!! „MathRiders” to innowacyjna metoda nauki matematyki opracowana przez grupę edukacyjną Helen Doron, stosowana z powodzeniem w wielu europejskich krajach wśród dzieci w wieku 4-18 lat. Zajęcia to nie tylko matematyka, ale nauka wnioskowania, logicznego myślenia, a także budowanie poczucia własnej wartości oraz umiejętności pracy w grupie.